Co je ORCID?

ORCID je nezávislá nezisková organizace, která poskytuje trvalý identifikátor - ORCID iD -, který vás odlišuje od ostatních vědců a mechanismus pro propojení výstupů a činností z výzkumu s vaším iD. ORCID je integrován do mnoha systémů používaných vydavateli, investory, institucemi a dalšími službami souvisejícími s výzkumem. Další informace naleznete na adrese orcid.org.

Jak a proč shromažďujeme ORCID iD?

Tento časopis shromažďuje vaše ORCID iD, abychom si my i širší komunita byli jisti tím, že jste správně identifikován(a) jako autor vaší publikace/vašich publikací. To zajistí, aby byla plná kolekce vašich výstupů propojena s vámi po celou dobu vaší kariéry..
Když v rozbalovací nabídce ORCID kliknete na tlačítko „Autorizovat“, požádáme vás o sdílení vašeho iD pomocí autentifikačního procesu: buď registrací v systému ORCID iD nebo, pokud již ORCID iD máte, k přihlášení svůj účet ORCID, udělením oprávnění získat váš ORCID iD. Děláme to proto, abychom zajistili správnou identifikaci a bezpečné připojení vašeho ORCID iD.
Další informace naleznete na následujícím odkazu ORCID What’s so special about signing in.
Tento časopis bude shromažďovat a zobrazovat iD autentifikovaných autorů a spoluautorů v OJS profilu a na stránce článku.

Kde jsou zobrazeny ORCID iD?

Abychom potvrdili, že jste použili svůj iD a že byl ověřen, zobrazujeme ikonu ORCID iD ikona iDvedle vašeho jména na stránce článku vašeho příspěvku a ve vašem veřejném uživatelském profilu.
Další informace naleznete v Jak by se měl zobrazit ORCID iD.